Pamiętaj o profilaktyce.

Badania

Umów wizytę

Dorośli

Badanie USG Doppler jest badaniem obrazowym umożliwiającym zmierzenie przepływ krwi w żyłach i tętnicach, co daje pojęcie o ich przekroju i wydolności. Badanie pozwala zobaczyć, w którym miejscu krew płynie wolniej lub szybciej, a gdzie dochodzi do cofania krwi. Badanie USG Doppler jest wskazane dla osób, u których podejrzewa się przewlekłą niewydolność żylną. Badanie USG Doppler bezbolesne i całkowicie bezinwazyjne.

Umów się

Badanie pozwala określić rozmiar, kształt, strukturę i położenie gruczołu tarczycy. Badanie to umożliwia wykrycie zmian, których nie da się rozpoznać podczas badania palpacyjnego, oraz tych, których nie widać na obrazie scyntygraficznym.  Badanie jest bezbolesne i nie wymaga wcześniejszego przygotowania

Umów się

Holter EKG  to badanie monitorujące pracę serca przez 24 godziny, dzięki czemu jego wyniki są zdecydowanie bardziej wiarygodne i precyzyjne niż tradycyjne EKG. 

Umów się

Badanie polega na  obrazowaniu struktur serca oraz dużych naczyń krwionośnych (jak aorta czy tętnica płucna) za pomocą ultradźwięków. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne również dla kobiet w ciąży. 

Badanie polega na  obrazowaniu struktur serca oraz dużych naczyń krwionośnych (jak aorta czy tętnica płucna) za pomocą ultradźwięków. Badanie jest nieinwazyjne i bezpieczne również dla kobiet w ciąży. 

Badanie polega wprowadzeniu specjalnej j igły bioptycznej do tkanki i pobraniu jej  wycinka.  Badanie jest wykonywane z reguły pod kontrolą USG (czasem pod kontrolą rezonansu lub mammografii) i wymaga podania znieczulenia miejscowego. Procedura gruboigłowa trwa około 15-20 minut.

Badanie polega na  pobraniu materiału komórkowego z podejrzanej  zmiany poprzez nakłucie piersi cienką igłą. Biopsja cienkoigłowa jest procedurą krótką i bezbolesną. Badanie wykonywane jest pod kontrolą USG.

Dermatoskopia to badanie znamion na skórze przy zastosowaniu  sprzętu, pozwalającego wielokrotne powiększenie zmiany i wykrycie jej ewentualnie niepokojących cech. Badanie  jest bezbolesne i trwa kilka minut. 

Umów się

Skleroterapia to zamykanie naczyń żylnych iniekcją środka obliterującego naczynia. Skleroterapia jest zabiegiem bardzo skutecznym, bezpiecznym i bezbolesnym.

Umów się

Leczenie toksyną botulinową  jest jednym z najskuteczniejszych sposobów leczenia migreny przewlekłej, tików oraz dystomii. Zabieg podania toksyny trwa kilkanaście minut, nie wymaga znieczulenia, a bezpośrednio po zabiegu pacjent może iść do domu.

Umów się
Umów się

ul. Sokoła 25
62-200 Gniezno

e: kontakt@cmkawiary.pl
t: 61 646 99 00