Skleroterapia

Umów się

Skleroterapia pod okiem specjalistów z  Centrum Medycznego Kawiary

Skleroterapia to zamykanie naczyń żylnych iniekcją środka obliterującego naczynia. Jest zabiegiem bardzo skutecznym, bezpiecznym i bezbolesnym, oferowanym szczególnie pacjentom zmagającym się z problemem pajączków na nogach i żylaków.

Skleroterapia

Na czym polega skleroterapia?

Zabieg skleroterapii to zabieg estetyczny, bez cięcia i niepotrzebnych blizn. Jest idealnym rozwiązaniem na problem żylaków oraz tzw. pajączków na nogach – są to rozszerzenia drobnych, powierzchownych naczyń krwionośnych świadczących o utrudnionym odpływie krwi z układu żylnego. Skleroterapia zatem to nic innego jak zamykanie drobnych naczynek lub usuwanie żylaków, niezależnie od tego, czy wynika to z zaleceń lekarza, czy kwestii estetycznych.

Jak przebiega zabieg skleroterapii?

Skleroterapię przeprowadza się poprzez wprowadzenie do poszerzonej żyły płynu lub pianki, które powodują wyłączenie jej z krwiobiegu poprzez zamknięcie naczynia. Ta metoda jest zdecydowanie bezpieczniejsza i mniej inwazyjna niż tradycyjna operacja żylaków, a skóra po zabiegu jest czysta – bez widocznych nacięć i nieestetycznych blizn. W zależności od kalibru naczynia używa się różnych stężeń preparatu, co pozwala zamknąć zarówno małe pajączki, jak i duże żyły.

Zabieg przeprowadzany jest pod kontrolą ultrasonografii, dzięki czemu skleroterapia jest jeszcze bardziej bezpieczna i skuteczna. Metodę tę można łączyć również z innymi metodami usuwania żylaków i pajączków, jak np. laserowe leczenie żylaków czy krioterapia. Sam zabieg nie jest bolesny i trwa krótko. Jeśli przeprowadzany jest w warunkach ambulatoryjnych, bezpośrednio po nim pacjent można zacząć podejmować codzienną aktywność – nie zapominając oczywiście o zaleceniach lekarza.

Czy każdy pacjent może poddać się zabiegowi skleroterapii?

Choć skleroterapia jest metodą bezpieczną i małoinwazyjną, to nie może zostać wykonana u każdego pacjenta. Lekarz, przeprowadzając kwalifikację do zabiegu, musi uwzględnić wszystkie dostępne informacje na temat stanu zdrowia pacjenta: aktualne i przebyte choroby, obciążenia rodzinne, a także przyjmowane leki.

Zabiegu skleroterapii nie wykonuje się u kobiet będących w ciąży, osób z ostrą infekcją, ostrą zakrzepicą żylną, u pacjentów z jawną wadą serca, unieruchomionych, niezdolnych do samodzielnego poruszania się, a także z zaawansowaną miażdżycą tętnic kończyn dolnych.

Umów się

ul. Sokoła 25
62-200 Gniezno

e: kontakt@cmkawiary.pl
t: 61 646 99 00