Zabiegi chirurgiczne 

Umów się

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w Centrum Medycznym Kawiary to drobne, jednodniowe operacje w trybie ambulatoryjnym – nie wymagają przebywania pacjenta w placówce medycznej dłużej niż czas potrzebny na wykonanie zabiegu.

Zabiegi chirurgiczne 

Zabiegi chirurgiczne przeprowadzane w naszym Centrum Medycznym

Oferujemy zabiegi chirurgiczne dla dzieci i osób dorosłych. Przykładami wykonywanych przez nas zabiegów są:

    • wycinanie zmian skórnych: znamion, pieprzyków, brodawek i zmian barwnikowych,
    • wycinanie tłuszczaków, ropni, kaszaków, czyraków, bliznowców i włókniaków,
    • wycinanie znamion melanocytowych,
    • wycinanie wrastających paznokci,
    • podcięcie wędzidełka u dzieci.

Chirurg może zdecydować się na użycie skalpela lub wykorzystanie bardziej nowoczesnych, mniej inwazyjnych metod – na przykład usunięcie laserowe, kriochirurgia lub elektrokoagulacja.

Wycięte materiały poddawane są badaniu histopatologicznemu, by określić charakter zmiany i w razie konieczności wdrożyć leczenie.

Tuż po zabiegu nasi pacjenci otrzymują odpowiednie leki oraz szereg zaleceń mających na celu przyspieszenie gojenia się rany, a także przeciwdziałanie bólowi.

Kiedy należy wykonać zabieg chirurgiczny?

Zmiany skórne – zmiany dermatologiczne o różnych przyczynach. W większości przypadków są one niegroźne dla zdrowia, lecz całkowitą pewność uzyskuje się dopiero po przeprowadzonym badaniu histopatologicznym po wycięciu zmiany i wysłaniu jej do laboratorium. Często stanowią one defekt kosmetyczny, mogą być również podrażniane przez różne części garderoby (np. pieprzyk na szyi, o który nieustannie pociera się szalem, apaszką, golfem bądź koszulką przy codziennym ubieraniu).

Zmiany zapalne wypełnione ropą – mogą występować w efekcie zainfekowania bakteriami drobnych ran powstałych po obecności niewielkich ciał obcych (opiłki metali, małe ziarenka żwirku, drzazgi). Tzw. ropnie mogą osiągać znaczne rozmiary, być głębokie, bolesne i wydzielające nieprzyjemnie pachnącą wydzielinę. Lekarz przeprowadzający zabieg chirurgiczny nacina ropień, a następnie wykonuje drenaż – dokładnie oczyszcza zmianę z powstałej ropy. Po usunięciu chirurg może zalecić także stosowanie kremu bądź maści przyspieszającej gojenie.

Problemy dotyczące paznokci – przyczynami wrastających paznokci mogą być urazy mechaniczne, noszenie zbyt ciasnego obuwia lub ich nieprawidłowe obcinanie. W efekcie można przeprowadzić zabieg chirurgiczny polegający na wycięciu paznokcia i zaopatrzeniu rany. W przypadku przewlekłej grzybicy paznokci lub rozległych krwiaków konieczne jest usunięcie płytki paznokciowej, co wykonuje się w znieczuleniu miejscowym.

Umów się

ul. Sokoła 25
62-200 Gniezno

e: kontakt@cmkawiary.pl
t: 61 646 99 00