Laserowe usuwanie szczeliny odbytu

Umów się

Czym jest szczelina odbytu

Szczelina odbytu to niewielki ubytek błony śluzowej, czyli owrzodzenie w dolnej części kanału odbytu. Powstaje w wyniku uszkodzenia mechanicznego, uporczywych zaparć, przewlekłego napięcia zwieracza wewnętrznego odbytu lub zakażenia gruczołów odbytowych. Odsłonięcie tkanek położonych pod błoną śluzową jest przyczyną bólu, krwawienia oraz dużego dyskomfortu podczas wypróżniania. To problem, który dotyka wielu osób i znacząco wpływa na codzienne funkcjonowanie oraz jakość życia.

Laserowe usuwanie szczeliny odbytu

Leczenie szczeliny odbytu odbywa się poprzez jej laserowe usunięcie. To zabieg przeprowadzany w znieczuleniu miejscowym, co zapewnia pacjentowi komfort oraz nie wymaga hospitalizacji powyżej kilku godzin po zabiegu. Do laserowego usuwania szczeliny odbytu wykorzystuje się laser, który w kontrolowany sposób waporyzuje tkanki skóry. Do odbytu wprowadza się wziernik, naprowadza się go na szczelinę, a następnie bezdotykowo usuwa patologiczne tkanki. 

Odparowanie tkanki, nawet w tak delikatnym miejscu jak kanał odbytu, jest jedną z najbezpieczniejszych metod leczenia: minimalizuje ryzyko niekontrolowanego krwawienia, a także skraca okres rekonwalescencji pozabiegowej do absolutnego minimum. Okres gojenia trwa zwykle od 4 do 6 tygodni.

Laserowe usuwanie w Centrum Medycznym Kawiary w Gnieźnie 

Zespół Centrum Medycznego Kawiary w Gnieźnie składa się z wykwalifikowanych lekarzy z wieloletnim doświadczeniem w proktologii, leczeniu chorób jelita grubego i odbytnicy. Korzystamy z najnowszych technologii i specjalistycznego sprzętu, co zapewnia najwyższy standard opieki i bezpieczeństwa naszych pacjentów.

Zapewniamy również indywidualne podejście do każdego pacjenta – wszystkie dolegliwości wymagają spersonalizowanego planu leczenia, dostosowanego do osobistych potrzeb. Gwarantujemy kompleksową opiekę zarówno przed, jak i po zabiegu – wszystko z uwagi na komfort, bezpieczeństwo i samopoczucie pacjenta na każdym etapie leczenia.Umów się

ul. Sokoła 25
62-200 Gniezno

e: kontakt@cmkawiary.pl
t: 61 646 99 00